Prinsensgade 2, 3. th.
9800 Hjørring
Flot ejerlejlighed med to skønne altaner og smuk udsigt over midtbyens tage samt Christiansgave
Træd indenfor i den fine entré, som fungerer som fordelingsgang til rummene i lejligheden. Først til højre har du lejlighedens første værelse. Til venstre finder I det stilede badeværelse med udgang til en lille altan, hvor I har udsigt til Christians Gave.
Køkkenet er holdt i hvide og lyse materialer. Videre fra køkkenet er der adgang til husets store soveværelse med god plads. Til sidst er der lejlighedens to store stuer en suite. Her er der en god loftshøjde og smukke trælofter, der giver lejligheden charme. Hvis behovet ikke er der for to stuer, kan den ene stue med fordel benyttes som et værelse ved at sætte en væg op. Fra spisestuen er der udgang til den store altan. Her har I udkig over Hjørring by - et virkelig smukt syn!
Til ejerlejligheden hører kælderrum og cykelskur, ligesom der gennem ejerforeningen er adgang til en god vaskekælder og mulighed for at leje et istandsat festlokale i kælderen. Hvis man skal have overnattende gæster, er der mulighed for at leje lokalet til dette også.
Alt i alt får I en lejlighed med fantastisk udsigt og central beliggenhed i Hjørring by. Her er du tæt på alle hverdagens nødvendigheder så som indkøb og offentlig transport. Med beliggenhed lige op ad Christiansgave, kan du gå en tur i de smukke omgivelser. Derudover byder Hjørring på et hav af diverse shopping muligheder, teater m.m.
Lyder dette som noget for jer? Så tøv ikke med at kontakte os for en fremvisning.
Key features
Mægler
- Thomas Dietz Risager
- Ejendomsmægler og valuar. MDE
- 20428840
- thomas@thomas-risager.dk